Vinyasa Jóga

Vinyasa jóga by se dala v jedné větě popsat jako spojení dechu s plynulým pohybem.


Celý název této metody se nazývá Vinyasa Krama. Vi = pořadí + nyasa = umístění + krama = nepřerušený sled událostí od začátku do konce. Celý termín pak znamená "záměrně seřazený sled událostí". Obvykle se zkracuje pouze na Vinyasa jóga, čímž se míní plynulé přecházení ásanami zajištěné propojením dechu a záměrem. Celý svět je proces, jediné, co je v životě jisté, je to, že se vše neustále mění. Vinyasa jóga napodobuje způsob, jak příroda pracuje. Události se nedějí náhodně, ale rozvíjí se a vyvíjejí - proto i ásany se postupně řadí jedna za druhou - sekvence změn protkané dechem a vědomým záměrem.


Lekce Vinyasa jógy začíná napojením se na dech, pokračuje zahříváním těla, přes pozdravy slunci, sekvence ásan, až po výživnou relaxaci a krátkou meditaci.
Vše, co se naučíme na podložce si přenášíme do běžného života. Čas této lekce bude vyplněn mantrami, prāṇāyamou, smysluplně na sebe navazujícími āsanami, to vše protkané naším záměrem. Čeká nás tedy komplexní praxe, při které se pokusíme najít klid a vnitřní sílu.
Na své si přijde jak začátečník, tak pokročilý.