Tereza Březinová

Terze ve studiu již lekce nevede. 

Můj první kontakt s jógou proběhl asi před 6 lety, když mi bylo 16 let, bolela mě záda a hledala jsem způsob, jak si pomoci. Objevila jsem jógu a od té doby je nedílnou součástí mého každodenního života, a to nejen na podložce.

Několik let jsem jógu praktikovala jako samouk. Poté jsem se přestěhovala kvůli studiu na vysoké škole do Brna a objevila jsem Yoga Lokah, které se po krátké době stalo jedním z mých nejoblíbenějších míst v Brně.

Nejprve jsem navštěvovala lekce Spirální jógy. Jednu podzimní sobotu se konalo setkání s lektory Yoga Lokah při příležitosti prvního výročí od založení studia. Zde jsem se poprvé setkala s Jivamukti jógou. Když se na to zpětně dívám, tak se mi ten den změnil život. Jivamukti, pod vedením mé drahé učitelky Nadi Brzobohaté, mě naprosto učarovala svojí celistvostí, cítila jsem se "jako doma". Od té doby navštěvuji Jivamukti lekce pravidelně, vyhledávám příležitosti setkat se s lektory této metody, ať již domácí nebo zahraniční. Takto jsem měla možnost potkat i Lenku Knag, jejíž znalost filozofie jógy předávaná v linii parampará od její guru Manoramy mě naprosto ohromila a doufala jsem, že budu mít možnost naučit se od ní víc.

Moje přání se mi vyplnilo v srpnu 2016, na školení pro lektory jógy, kam jsem se původně přihlásila zejména proto, abych prohloubila svoje znalosti pro vlastní praxi, ale postupně mě napadala i možnost, že by přece nebylo špatné jógu předávat.

Věnuji se józe ve stylu Vinyasa Krama a lekci se mnou můžete praktikovat v úterky 19:15 hod. a v z části uzavřené lekci ve čtvrtky.