Unikátní jógový workshop Cyklické jógy

22.03.2016 12:41

Přinášíme Vám unikátní jógový workshop Cyklické jógy. Velice nás potěšil Váš velký zájem o kurz Cyklické Jógy, který se již nachýlil ke konci, a tak pokračujeme dále.

Všechno v životě se pohybuje v cyklech stejně jako ženské tělo. Jste někdy plná energie a jindy se vám nechce vylézt z pod peřiny? Někdy byste se celá rozdala a jindy nechcete nikoho vidět? Věřte, že nejste jediná.

Ženské tělo je cyklické a naše energie a nálady se mění. Co s tím? Vyzkoušejte Cyklickou jógu a poznejte své tělo, 4 fáze ženy, 4 různé cykly a techniky, jak se cítít spokojenější. Menstruace, předmenstruační syndrom, výkyvy nálad, práce s naší energií - témata, o kterých jsme si měly povídat už mnohem dříve. Kurz je inspirován knihou Mirandy Gray Cyklická žena.

Během úvodního workshopu I., pro ty, které chtějí vědět,  si budeme povídat o tom, jak funguje ženské tělo podle cyklů. A řeknete si: "Proč jsem tohle nevěděla už dřív?" Vyzkoušíte si jógové pozice, které zmírňují bolestivou menstruaci. Čeká vás harmonizující dechové cvičení i uvolňující relaxace. Cyklická jóga je zaměřená na náš měnící se cyklus. Zažijete jógovou sestavu pečlivě sestavenou pro naše ženské tělo a jednotlivé archetypy v nás - Pannu, Matku, Bohyni a Vědmu. Nalaďte se na své tělo, probuďte v sobě všechny své podoby a využijte jejich potenciál. Naučte se pracovat se svými náladami, energií a hýčkejte svou ženskost.

09.04.2016   16:00 - 18:00 hod.  250,-Kč nebo 220,-Kč pro studentky, či absolventky prvního minikurzu

V navazujícím workshopu II., pro ty které už ví, se můžete těšit na rozšiřující techniky, další jógové pozice, dechová cvičení i relaxaci vhodné pro naši cykličnost. Budete mít možnost pokračovat na své cestě k sobě a sdílet své zkušenosti s ostatními. Dozvíte se o historii menstruace z různých koutů země. Prozkoumejte další úrovně a propojte se se sebou. 

12.04.2016   16:00 - 18:00 hod.   250,-Kč nebo 220,-Kč pro studentky, či absolventky prvního minikurzu

O lektorce Alici Koudelkové se dočtete zde.

Rezervace a informace zde.

 

 

Yoga Lokah je místo. Fyzické, mentální či virtuální. Místo pro praktikování jógy nejen na podložce, ale i v každodenním životě a každodenních situacích. Situace, které fungují jako zrcadlo, které nás učí poznávat sami sebe díky různým praktikám a formám jógy. Je mnoho forem a cest a každému z nás vyhovuje něco jiného. Je však jeden cíl. A to je sebepoznání, nekonečná a bezmezná blaženost. Stav, kdy naše mysl přestane být jako rozbouřené moře, stane se klidnou, tak jako hladina jezera, když ustal silný vítr.

Slovo JÓGA znamená v jazyce Sánskrt SPOJENÍ, doslova ZAPŘÁHNOUT. Spojení našeho malého já s nekonečným Universem. Tento stav nestačí pouze chápat intelektuálně, ale je důležité ho prožít a jóga nabízí praktické nástroje, jak takový stav prožívat. Ať už se jedná o fyzické praktikovaní - ásány, tzv. pozice, nebo praktikovaní  ahimsa - soucitnost ke všem živým bytostem, meditace, zpěv nebo recitování manter, Karma servis - nezjištná služba svému okolí, bez nároku na odměnu. Jen pro dobrý pocit. Tyto praktiky připravují a připomínají našemu tělu, mysli a duši prožití konečného stavu - Samádhí.

Naše Yoga Lokah má za svoje poslání vytvořit místo pro všechny, bez rozdílu původu, vyznání a víry, místo pro předávání informací, pro výuku a poznávání, pro vytváření pocitu komunity. V jazyce jógy Sanskrit, existuje výraz Satsang - pravdivá, upřímná komunita, jednoduše přebývání s pravdou. Pravda je to, co je skutečné, co existuje. A tak vše co je, je Pravda. 

 V angličtině je pořekadlo...You are the company you keep...volně přeloženo -  jsi tím, kým se obklopuješ.

Slovo company, význam slova company - společnost, vyjadřuje v jazyce Sánskrt slovo Satsang - pravdivá, ctnostná společnost.

sat-sangatve nissangatvam nissangatve nirmohatvam                                                             nirmohatve nishchala-tattwam nischala-tattwe jivanmuktih                                           bhaja govindam bhaja govindam bhaja govindam mudha-mate

Interpretace od Shri Brahmananda Sarasvati: Dobrá a ctnostná společnost podporuje neulpívání. Z nelpění přichází svoboda od deziluze. S touto svobodou jeden vnímá neměnnou realitu. Z prožití neměnné reality jeden dojde k vysvobození v tomto životě. Já Jsem je oceánem vědomí. S tímto zjištěním jeden vnímá...nejsem tělo a mysl, i když mám tělo a mysl. Prociť govindu, prociť govindu, prociť govindu ve svém srdci, ó Ty nejmoudřejší!

Interpretace od Jules-ji Febre (synovec Davida Life - spoluzakladatele Jivamukti Jógy Metody): většinu našeho času trávíme ve virtuálním světě počítačů, telefonů a mnoho jiných automatických transakcí. Máme vždy na výběr, jak náš čas strávíme, což dává formu našim životům. Bytí pospolu má velikou sílu, sdílení nápadů, vhledů a praktikování ásán vede k tomu, že se jeden stává vnímavějším. Na naší cestě tak můžeme být společně a tak společně dojdeme k objevení rozhlehlosti naší existence.

 

JOGÍNOVA PRAVIDLA CHOVÁNÍ

NEubližuj
NElži
NEber, co Ti nepatří
Buď skromný
NEbuď lakomý
Čisté slovo, myšlenka a čin
Buď spokojený
Pracuj tvrdě, měj disciplínu
Studuj
Věnuj své úsilí Bohu

 

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz