RETREATOVÉ CENTRUM KAČKY ROJKOVÉ V BĚLÉ NAD SVITAVOU

15.05.2016 13:55

Jsem velkou příznivkyní tiché praxe Jin Jógy. Proto jsem byla moc ráda, že Kačka Rojková (praktikantka a lektorka Ashtangy Jógy) pořádala ve svém retreatovém centru v Bělé nad Svitavou další víkend s Jin Jógou.  Na víkend jsme se vypravili společně s Jiříkem. Těšili jsme se jak na praxi, na Kačku, na Patricka, tak i na příležitost pro klid a odpočinek. 

Lektor Jin Jógy je kamarád Kačky, Patrick Hoenner z Francie, který nás celým víkendem a lekcemi lehce a jistě provázel. Jeho způsob vedení lekcí je nenásilný, jistý a bezpečný, protkávaný příběhy a Patrickouvých jemným humorem. Patrick je sám dlouholetým praktikantem jógy, meditací a pranajámy, terapeut a masér Thaiské masáže. O skvělé jídlo se pro nás s láskou postarala Světlanka - Good Karma Catering a její velice šikovná a krásná dcerka Sofi. 

Celý víkend přinesl přesně to, co jsme oba s Jiříkem potřebovali. Jsme vděčni za dobrou společnost a místo, Katčin retreat je místo, kam vám vřele, z celého srdce doporučuji udělat si výlet, na některý z workshopů, které ještě letos jsou.  

Dům je na vyvýšeném místě nad vesnicí. Je lepší tam dojít pěšky, nechat auto dole pod kopcem a ujít 300 m pěšky po kamenité cestě. Ta vás přivede do místa, které vám vezme dech. Dům je krásně opravený, obklopený zahradou. Je rozdělený na dvě části. Jedna, kde účastníci přespávají a cvičí. Tato část má skvěle zařízené sprchy a toalety v přízemí a v podkrovní části, kde se spává je i menší kuchyňka, nejenom pro uvaření čaje. 

Cvičebna - shala je také v přízemí. Jedna strana je situovaná na východ a při vecěrním praktikování nám do zad příjemně hřálo zapadající slunce. 

Jídlo je většinou, za pěkného počasí podáváno venku, ale protože my jsme měli trochu chladněji, nedělní oběd byl podávám v časti domu, který má Katka zařízený jako svoje bydlení. Byli jsme ji moc za to vděčni, že nás nechala nahlédnout do svého soukromí. 

Z víkendu přikládám fotografie, které sice ukazují krásu, pohodu a klid místa, ale ten skutečný pocit je nepřenositelný. Každému, kdo hledá místo klidu, místo s dobrou společností, inspirací a možnosti k vnitřnímu pohroužení a ne zase tak daleko od Brna, retreatové centrum Kačky Rojkove z celého srdce doporučuji. 

Pokud máte zájem, přikládám její stránky, kde jsou informace o plánovaných workshopech a akcích. A také místa, kde Katka učí.

gaiatree.cz

 

Namaste yogini z Brna a okolí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yoga Lokah je místo. Fyzické, mentální či virtuální. Místo pro praktikování jógy nejen na podložce, ale i v každodenním životě a každodenních situacích. Situace, které fungují jako zrcadlo, které nás učí poznávat sami sebe díky různým praktikám a formám jógy. Je mnoho forem a cest a každému z nás vyhovuje něco jiného. Je však jeden cíl. A to je sebepoznání, nekonečná a bezmezná blaženost. Stav, kdy naše mysl přestane být jako rozbouřené moře, stane se klidnou, tak jako hladina jezera, když ustal silný vítr.

Slovo JÓGA znamená v jazyce Sánskrt SPOJENÍ, doslova ZAPŘÁHNOUT. Spojení našeho malého já s nekonečným Universem. Tento stav nestačí pouze chápat intelektuálně, ale je důležité ho prožít a jóga nabízí praktické nástroje, jak takový stav prožívat. Ať už se jedná o fyzické praktikovaní - ásány, tzv. pozice, nebo praktikovaní  ahimsa - soucitnost ke všem živým bytostem, meditace, zpěv nebo recitování manter, Karma servis - nezjištná služba svému okolí, bez nároku na odměnu. Jen pro dobrý pocit. Tyto praktiky připravují a připomínají našemu tělu, mysli a duši prožití konečného stavu - Samádhí.

Naše Yoga Lokah má za svoje poslání vytvořit místo pro všechny, bez rozdílu původu, vyznání a víry, místo pro předávání informací, pro výuku a poznávání, pro vytváření pocitu komunity. V jazyce jógy Sanskrit, existuje výraz Satsang - pravdivá, upřímná komunita, jednoduše přebývání s pravdou. Pravda je to, co je skutečné, co existuje. A tak vše co je, je Pravda. 

 V angličtině je pořekadlo...You are the company you keep...volně přeloženo -  jsi tím, kým se obklopuješ.

Slovo company, význam slova company - společnost, vyjadřuje v jazyce Sánskrt slovo Satsang - pravdivá, ctnostná společnost.

sat-sangatve nissangatvam nissangatve nirmohatvam                                                             nirmohatve nishchala-tattwam nischala-tattwe jivanmuktih                                           bhaja govindam bhaja govindam bhaja govindam mudha-mate

Interpretace od Shri Brahmananda Sarasvati: Dobrá a ctnostná společnost podporuje neulpívání. Z nelpění přichází svoboda od deziluze. S touto svobodou jeden vnímá neměnnou realitu. Z prožití neměnné reality jeden dojde k vysvobození v tomto životě. Já Jsem je oceánem vědomí. S tímto zjištěním jeden vnímá...nejsem tělo a mysl, i když mám tělo a mysl. Prociť govindu, prociť govindu, prociť govindu ve svém srdci, ó Ty nejmoudřejší!

Interpretace od Jules-ji Febre (synovec Davida Life - spoluzakladatele Jivamukti Jógy Metody): většinu našeho času trávíme ve virtuálním světě počítačů, telefonů a mnoho jiných automatických transakcí. Máme vždy na výběr, jak náš čas strávíme, což dává formu našim životům. Bytí pospolu má velikou sílu, sdílení nápadů, vhledů a praktikování ásán vede k tomu, že se jeden stává vnímavějším. Na naší cestě tak můžeme být společně a tak společně dojdeme k objevení rozhlehlosti naší existence.

 

JOGÍNOVA PRAVIDLA CHOVÁNÍ

NEubližuj
NElži
NEber, co Ti nepatří
Buď skromný
NEbuď lakomý
Čisté slovo, myšlenka a čin
Buď spokojený
Pracuj tvrdě, měj disciplínu
Studuj
Věnuj své úsilí Bohu

 

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz