Naděžda Brzobohatá

A ještě něco málo o mě:
pocházím z malé vesnice u Brna, kde jsem vyrostla se svými dvěma bratry a spoustou kamarádů. Touha poznat cizí země a jiný způsob života se mi vyplnila na jaře v roce 2001, kdy jsem odcestovala do Spojených Států Amerických. S jógou jsem se setkala az po několika letech života v USA, kdy jsem začala několikrát týdně navštěvovat místní studio. Yoga se stala přirozenou součástí mých dalších let, přivedla mě ke spoustě skvělých lidí a díky yoze jsem vytvořila pevná přátelství, které jak pevně věřím, budou mít dlouhá trvání i přes vzdálenost, která nás v nynější době odděluje.

I bez hlubšího chápání či poznání jsem cítila, že jóga je víc než jen pouhé cvičení na podložce ( i když tam to vše začalo), že jóga dokáže pro nás udělat mnohem víc, než se na první pohled či lekci může zdát. V roce 2008 jsem dostala příležitost vyzkoušet jógu z jiné perspektivy, a to na lekci Sharon Gannon, spoluzakladatelka Jivamukti Yoga Metody. V té době jsem o Sharon nic nevěděla, na lekci jsem jela za účelem získání podpisu její nové knihy, pro moji kamarádku, která byla nemocná a nemohla se lekce a podpisování knihy účastnit.
Studio bylo přeplněné, myslela jsem si, že už na mě nevyzbyde místo, nakonec jsem skončila úplně v místě odkud Sharon Gannon lekci vedla. První pocity z lekce jsem měla smíšené, všichni věděli co dělat, znali Jivamukti chant, který běžně Jivamukti lekci otevírá. Trochu rozpačitě, ale v nadšení jsem si celý chant vyslechla. A hned jsem se do jeho slov a významu zamilovala...Lokah Samasta Sukhino Bhavantu...Ať jsou všechny bytosti na celém světě šťastné a svobodné. A ve chvíli, kdy se Sharon rozvykládala o podstatě jejich metody, co jóga znamená v naší moderní době, jak využít původních jógových textů k naplněnému, radostnému životu, jak aplikovat tisíce let staré učení na vztazích s naším blízkým okolím, nejen s lidmi, ale se všemi bytostmi, že je možné dosáhnout svého nejvyššího potenciálu - sebepoznání, v tomto životě a jóga nám dává rady a nástroje, jak jít krok za krokem, tak jako výdech následuje po nádechu, mi bylo hned jasné a děkovala jsem kamarádce v duchu, že jsem na správném místě. V józe se říká, když je žák připraven, učitel se objeví.
Začala jsem záměrně vyhledávat místa, kde Sharon Gannon a David Life (druhý spoluzakladatel Jivamukti Metody) vedli lekce a workshopy. Navštívila jsem jejich školu Jivamukti Yogy v New Yorku a tam jsem se rozhodla pro absolvování jejich Teachers Training, který pořádají v holistickém centrumu Omega, ve státě New York. Moje kamarádka, díky které jsem oba učitele poznala, se nakonec rozhodla pro absolvování kurzu také.

Jóga není o perfektnosti, ale o praktikování.

Je to odlehčující poznání, které nám dává možnost brát život a sami sebe s humorem, přitom vše dělat tak, jako by na tom závisel chod celé planety.
OM Shantih.

Vítám Vás ...  :-)  studio Yoga Lokah jsem založila v roce 2012, po návratu z USA. Jivamukti Jóga byla pro mne jasnou volbou po předchozích zkušenostech a prožitcích s jinými styly jógy. Provozování studia, práce s lektory a vedení lekcí mi umožňuje neustálou sebereflexi a tak se snažím být tady a teď, dělat tak, jak to jde nejlépe v daný moment a být na cestě Jógy, kterou jsem si zvolila a nebo jinak, ona si zvolila mne, když jsem se před ní objevila. 

U nás ve studiu nenajdete pouze Jivamukti jógu, ale lektory, kteří si zvolili svůj směr, kterým se s Jógou ubírají, ale věřte, že náhled na svět a jak ho dělat kvalitnějším máme všechny velmi podobný. Proto si u nás vybírejte tak, jak to zrovna cítíte, věřím, že si lekci a lektora najdete a stanete se součástí Yoga Lokah. Místa, které je otevřeno těm, se srdečným a hlubokým zájem hledat cestu k sobě a Pravdě. Těšíme se na vás u nás.