Lucie Nadymáčková

Lucie vede lekce:

Jóga Terapie středy večer - prozatím přerušeno.

Jemná Jóga pátky ráno

A nově do poloviny srpna lekce Jin&Jang - STŘEDA 17:30 - 19:00hod....

...Jin a jang Jóga je kombinace klidnější jógy zaměřené na pojivové tkáně a klouby s dynamickou jógou se zaměřením na svaly. V pozicích jin jógy, které jsou převážně na zemi, se obecně zůstává déle, abychom mohli působit na vazivovou tkáň, možná až na naše kosti, které jsou hlouběji a hůře dosažitelné. Zatímco pozice jang jógy budou převážně pozice ve stoje působící na prokrvení a prohřátí svalů a kůže. V praxi jin a jang jógy ve vzájemné harmonii chceme dosáhnout rovnováhy těla, ducha i mysli.

K teorii jin a jang: Jin a jang má původ v čínské filosofii a popisuje dvě navzájem opačné, ale zároveň se doplňující síly. Jin působí temně, chladně a koresponduje s nocí a měsíční energií. Je ženským elementem a je spojovaný se zemí a vodou. Jang je mužský element, působí aktivně, světle a hřejivě. Symbolizuje ho právě denní světlo a sluneční energie. Energie Jin a Jang jsou neustále v pohybu. Jin a jang tvoří polaritu v každé živé i neživé části vesmíru, tedy i v každém z nás. Tak jako ve dne slunce vrhá stín, tak v noci měsíc a hvězdy na obloze jsou odrazem slunečního světla. Tma odráží světlo a světlo zobrazuje tmu.


Cesta k józe může být pro každého jiná . Jsem člověk analytický a přemýšlivý, takže mi věci musí dávat smysl.

Na první lekci jógy jsem byla na jaře roku 2009, kdy moje první učitelka byla čerstvě vystudovaný lektor jógy. Byl to pro mě skvělý začátek, díky důslednosti, s kterou nás lektorka provázela každou lekcí. Cítila jsem, že dostávám dobré základy k ásanám, na kterých se dá stavět. Jóga mě nadchla. O instruktorském kurzu jsem začala přemýšlet hlavně kvůli myšlence: "co když se odstěhuju někam, kde nebude žadný lektor jógy, žadné studio, kam budu moci chodit na lekce?", nechtěla jsem se jógy vzdát. Ale až setkání s učiteli, kteří mi ukázali "jinou" jógu mi otevřeli oči a já si uvědomila: "aha, tak to je jóga". Nejsou to jen ásány, není to jen fyzická práce, je toho mnohem víc, daleko víc a já se začala těšit na každý nový dílek skládačky.

"When the student is ready, the teacher appears!"

Jinak to být ani nemůže a já jsem za to ráda. Uvědomila jsem si, že není vůbec podstatné, kdy začneme skládat svoji vlastní skládačku. Čím déle a pilněji studuji, tím víc nových dílků oběvuji a tím víc mě jóga baví . Jóga je na celý život a možná i o trošku déle :-)

S instruktorským kurzem přišla praxe lektorská. Část předávání mě naplnila něčím novým, dosud nepoznaným. Na svých lekcích se snažím předávat tak, jak mi bylo předáváno - citlivě , přátelsky a zároveň tak, aby si každý mohl najít ten svůj vlastní smysl.

Jógou jsem nezměnila jen svůj život, ale celkový přístup k životu. Je to způsob, jak si vychutnat každý jeden nádech a výdech. Jóga mi otevřela oči a já se každý den těším, co nového mi přinese. To, co v životě hledáme, najdeme uvnitř sami sebe.

Více o Lucie na jejím osobním webu www.luckyoga.cz