Yogi Dechen Karl Thurman v Yoga Lokah

25.09.2019

Datum jeho návštěvy 18. - 19.10.2019

Karl Dechen Thurman praktikuje Jivamukti Jógu a Ohashiatsu (jedinečná metoda léčivého doteku) od roku 1992.
Je členem Screen Actors Guild od roku 1994. Úspěšně dokončil Ohashi Institute 2001 a asistoval Wataru Ohashi v Omega Institute a Integral Yoga Institute. V roce 2005 absolvoval Jivamukti Teacher Training (300hodin) a 800 hodin dokončil s Senior Teacher Yogeswari. Učil na mnoha místech, např. Yoga Journal Conference, Kripalu, Menla Mountain Retreat, Wanderlust a Loyola Marymount University. V naší škole Jivamukti Yoga School NYC, vedl 13 let ranní lekci a sám sloužil jako mentor mnohým novým lektorům. Spolu vedl více jako 20 retreatů po Evropě a Asii, jak s Geographic Expeditions, tak i s Jivamukti studiem v Berlíně. Servíroval jídla a pomáhal s úklidem uprchlickým rodinám a mnichům Amerického Institutu Budhistických studií v letech 1978-1989.


Jivamukti Open Classic  /  Pátek 18.10.2019  /        17:30 - 19:05hod.

Ať už jste začátečníci, kteří luští rozdíl mezi vrksasana-strom a sirshasana-stoj na hlavě a nebo jste pokročilí jogíni, kteří si dají obě nohy za hlavu, Otevřená lekce Jivamukti Jógy Vás vítá, protože je otevřena praktikantům na každé úrovni.
Můžete praktikovat na své vlastní úrovni, následovat jak slovního vedení lektora, tak vedení praktické - asistování v pozicích. A jsou nabídnuty možnosti pozic pro začátečníky, středně pokročilé a pokročilé studenty.
Typická Otevřená Lekce propojuje 5 pilířů Jivamukti Jógy.


Otevřená lekce představuje klasické učení jógy, relevantní k životu na podložce a mimo ni. Zpívají se mantry, pracuje se s vědomým dechem, plynoucí vinyasa sekvencí, prozkoumávání ladění pozic, praktické asisty v pozicích, relaxace, meditace. Bujará, eklektická hudba hraje důležitou roli: je šance, že budete praktikovat s hudbou, která dokáže měnit a inspirovat ...globální rágy, hip-hop, George Harrison, Sting, Krishna Das, Donna de Lory, Michael Franti, Bill Laswell, Mozart, nebo i mluvené slovo a jiné. Ale u každého lektora je to jiné, tak se necháme překvapit, co si Dechen nachystá pro nás.


Lekce se jmenuje "Otevřená", protože je otevřená a vhodná praktikantům na každé úrovni. I tak by měl začátečník vědět, že zde nebude dáno mnoho detailních instrukcí "jak na pozici" a lektor nepředcvičuje, instrukce jsou většinou ústní.

Inversions - Můj svět vzhůru nohama  /  Sobota 19.10.2019  /  17:00 - 19:30hod

Inversions are yoga positions which turn the body upside down. These poses are good for circulation and digestion. Inversion workshop will focus on preparation for handstanding, forearm standing, standing on the head and shoulders as well. No experience is necessary. We will learn how to use props and partner exercises to assist in making the inversion postures fun, safe and healthy.  

Obě lekce jsou vedeny v angličtině pro hladší průběh lekce, ale pokud bude potřeba, tak překlad nabídneme a pomůžeme.