Panča kóša - 5 obalů těla  14.12.2019 14:00 - 17:00h.

19.11.2019

O WORKSHOPU
Jógová dílna s tématem "Panča kóša - pět obalů těla" nás v bezpečném a přátelském prostředí vyzve na dobrodružnou multispektrální cestu skrze obaly našeho těla (fyzické, energetické, mentální, intelektuální, spirituální). Přenese nás do nitra naší bytosti, k pravé podstatě našeho bytí. Seminář bude intenzivní - bude naplněn nejen praxí ásan, pránajámy (dechových technik) a řízených
meditací, ale zároveň i teoretickými východisky konceptu pěti kóš.


PRO KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ?
Workshop je vhodný pro všechny zájemce o hlubší poznání jógy a sebe sama. Předchozí zkušenosti v józe jsou výhodou, nikoliv podmínkou.


NÁPLŇ WORKSHOPU
Naše tělo se skládá nejenom z viditelné fyzické podstaty (Annamája kóša), nýbrž ještě z dalších čtyř jemnohmotných obalů, neboli "těl". Pránamaja kóša (energetický obal), Manomaja kóša (obal mysli), Vidžňánamaja kóša (obal intelektu) a Ánandamaja kóša (spirituální obal blaha). Pět kóší, které obklopují naši duši (džívátmá), můžeme srovnat se slupkami cibule. "Bytí" cibule nelze od slupek oddělit ani chemicky, ani fyzikálně. Podobně je tomu s identitou člověka. Tělo, myšlenky, city, intelektuální vědění jsou sice věci, které k nám patří, ale zároveň jsou to pouhé obaly, které jen obklopují jádro naší bytosti. K tomu se můžeme dobrat, pronikneme-li skrze všechny vrstvy, které je halí.
Během našeho semináře budeme prostřednictvím různých jógových technik (vědomá praxe ásan, dechových cvičení, recitace manter, techniky koncentrace, řízené meditace, ad.) jednotlivé vrstvy našeho těla prozkoumávat, zvědomovat a postupně jimi procházet. Integrace celého workshopu proběhne v závěrečné prodloužené vedené relaxaci.


O LEKTORCE
Kurzem vás provede zkušená a milá lektorka jógy, Karolína Leia, která se józe věnuje již přes 15 let a je známá svým klidným a vlídným přístupem nejen k józe, ale i k životu. Absolvovala mnoho jógových a sebezkušenostních výcviků v Čechách i zahraničí, mj. i intenzivní tantrický výcvik u Komaly de Armorim (přímá studentka Osha). Za vzděláním jezdí pravidelně do Indie. Studuje sanskrt, ajurvédu a věnuje se indickému chrámovému tanci Bharata Natyam. Více informací o lektorce zde.

REZERVACE a CENA


Přihlaš se na info@yogalokah.cz

Do přihlášky uveďte prosím Vaše celé jméno a telefonický kontakt. 

Rezervace je platná po celkovém uhrazení kurzovného, které činí 590 Kč. 

Závazně potvrzenou účast na workshopu nelze zrušit, ale je kdykoliv možné ji (bez poplatku) převést na jinou osobu.

Těšíme se na Vás! ♥
Om Shanti 🙏
Karolína Leia & YogaLokah


FACEBOOKOVÁ UDÁLOST