Nedělní meditace na Slunovrat 22.12.2019

18.12.2019

Zimní Slunovrat není pouze nejkratším dnem roku.


Je základem mnoha historicky mytologických a spirituálních praktik. V dřívějších dobách lié věděli, že se dny zkracovaly a stávaly se chladnějšími v této části roku. Oslavovali temnotu, jako temnotu, protože zvěstovala návrat slunce. V podstatě jim trvalo tři až několik dnů zaregistrovat, že se dny začaly prodlužovat, a tak oficiální návrat slunce - nebo syna - se slavil okolo 24.12. nebo 25.12...to zní povědomě, že?
Psychologicky zimní slunovrat představoval posun k temnotě, chladu a smrti. Poskytuje prostor pro introspekci, reflexi a uvolnění. Tohle musíme zažít plně, abychom se mohli navrátit do světla.
Mnoho z nás vidí pouze hodnotu v oslavování světla.
Ale tam kouzlo neleží. Zasloužíme si světlo, pokud procházíme tmou. Nyní je čas započít práci na našich temnotách a posílit se tak do nového roku.
Je to velmi silný moment v čase. Nejlepší čas k vnitřní práci. Vlastně jsme k tomu povoláni.
Svět nás nyní potřebuje víc, než kdykoliv před tím. A i když nás okolnosti mohou nutit schovat hlavu do písku, tak je čas sebrat sílu a pokročit o další úrověň našeho bytí a udělat potřebnou práci.
Nadávný krátký, ale milý rozhovor s blízkou osobou připomíná téma tohoto období slunovratu: "Právě teď je naše práce více než důležitá a ještě že máme jedna druhou."
A má pravdu, stará přesvědčení se hroutí a my potřebujeme jeden druhého, je potřeba komunikovat a být silní pro ty, kteří hledají inspiraci v dobách temna.
Mnozí si neví rady, jak dál pokračovat a přejít do nového roku.
A my máme nástroje. Můžeme je použít k uchopení energií, které jsou okolo nás, abychom se sladili a směřovali k dobru...k vlastnímu a všech zúčastněných.


Slunovrat u nás nastane v neděli brzy ráno 5:20hod.


SRDEČNĚ VÁS ZVU NA NEDĚLNÍ SETKÁNÍ - RANNÍ MEDITACI K SLUNOVRATU.


Sejdeme se v 9:00hod.
Meditace bude na půl hodiny, pak můžeme chvíli posedět a popít teplého čaje.
Akce je zdarma a pokud budete chtít přispět, věnuji částku tam, kde je potřeba.


Není potřeba se hlásit, stačí přijít.
Těším se na setkání.
S láskou,
Naďa.