Dípti Jóga - KURZ UKONČEN

01.12.2019

WOMAN DÍPTI STEPS

"Krůček po krůčku,
vnitřní krajinou,
kde v tichu píseň zní
a růže v srdci vykvétá.
Zde nalézám svůj svět."


Program pro ženy, jehož posláním je, s laskavostí k sobě samé, uvolnění se do radosti, nalézání vnitřního klidu, naslouchání svému jedinečnému tělu a péče o to nejcenější, svou duši.
Je přirozenou cestou k porozumění si a k harmonii, tedy ke zdraví a spokojenému bytí v radosti a v přítomném okamžiku.
Péči si zaslouží každá z nás a program je určen pro každou ženu, kterou si zavolá. Primárně jej však tvořím pro ženy zralejší, které měly svou náruč lásky dosud otevřenou pro všechny své blízké, nikoliv však pro sebe. Zejména ony, když si to dovolí, si svůj díl pozornosti mohou nyní dopřát, otevřít se, a užít si tak další nádhernou etapu svého života.
Jemnou jógou, v pomalosti a jemnosti, probudíme své fyzické tělo. V meditacích nad vůní budeme putovat svou vnitřní krajinou. Nadechneme důvěru a vydechneme únavu a strnulost. Krůček po krůčku oživíme své pánevní dno. Své ženství budeme hýčkat esenciálními oleji, květinovými vodami, bylinkami, léčivými zvuky, ...


"Navaž spojení a vnímej, milá. Staň se tvůrkyní svého života, tou zářivou bytostí, kterou v sobě ukrýváš. V souladu se sebou, přírodou i vesmírem. Můžeš. Vše je na tobě. Už nečekej na další až."
Program bude sestávat z deseti pravidelných setkání, která na sebe budou navazovat. Budeme využívat darů jógy, pradávných ženských taoistických praktik, čistých esenciálních olejů, květových vod a bylin, léčivých zvuků, posvátného dechu, krásných meditací a síly živlů a elementů.


Témata jednotlivých lekcí:
1. kořeny, země, rod, stabilita, bezpečí

2. Šakti, kreativita, ženský poklad, mateřství, sebehodnota, voda
3. Šiva, síla, vůle, odvaha, oheň
4. uctění chrámu, oslava fyzického těla
5. tanec Šivy a Šakti, láska, soucit, srdce, důvěra, vzduch
6. seberealizace, svoboda, prostor, hlas, síla slova, éter
7. intuice, přítomnost, vědomé bytí
8. propojení a tanec živlů
9. posvátný dech, moudrost, důvěra, brána nebeská, vyšší já
10. JSEM, oslava vědomého života, radost, celistvost


Jógu necvičím, jógu žiju. Prolíná se celým mým životem. Je to má cesta k celistvosti a k souladu. Cesta k lásce, která je v přijetí, v každém nádechu i výdechu. Cesta k soucitu, k úctě k sobě, k Zemi, ke každé živé bytosti. Cesta ke spojení s nebem i zemí, neboť jedno od druhého nelze oddělit.

Léta jsem zasvětila studiím. Nejen jógy, ale i taoismu, tradiční čínské medicíny, feng shui, holistické aromaterapie, astrologie a mnohého dalšího. Dává mi to hluboký smysl. Tak jako v přírodě, vše je krásně propojené, vše se vším souvisí a zapadá do sebe jako dílky puzzle. Jen jedno z toho bych nedokázalo vyzdvihnout. Tolik k mé "roztříštěnosti".
Dnes jsem ve věku, se kterým přichází podzim života. Pro mne osobně je to vedle těhotenství to nejnádhernější období v mém dosavadním bytí. Pobývat v živém, zdravém a probuzeném těle, s moudrostí, co přinesl život sám, je obrovské dobrodružství a dar. Nalézt v sobě střed vesmíru a cítit blaženost i v pouhém mrknutí oka bych přála každé ženě. Vím, že s jistou dávkou odvahy a důvěry zde není žádných limitů. Sama jsem toho důkazem.
A proto jsem se rozhodla pro vás, ženy, jež zdobí vrásky, vytvořit ucelené lekce jógy s otiskem všeho mého vědění. Předat vám, co žiju. Jógu v milosrdném pojetí, respektujícím určitý stupeň vetchosti těla, co s sebou nese letitost.😇
Toto své dítě jsem nazvala Dípti jógou.
V sanskrtském slovníku má slovo dípti více významů. A všechny dokonale vystihují mou myšlenku. Dípti znamená plamen. A to je navýsost aktuální, neboť rozdmýcháme spící oheň v nás, co zažehne jiskru a vášeň namísto skomírání. Dípti znamená také půvab a ladnost. A to chceme, že? A dípti znamená také lesk. A o to tady jde. Budeme zářit navzdory zubu času!😉
Jemně přenastavíme svá těla a uvedeme do chodu soukolí celého čakrového systému. V posvátném plynutí dechu uvolníme napětí, vyvětráme všechny komůrky a pozveme novou energii a šťávu do svých životů, ke každé naší buňce. Probudíme spící sílu, pročistíme každý kanálek a rozproudíme mízu v něm. V magickém objetí esenciálních olejů pohladíme svou duši, které je naše tělo palácem. To vše s laskavostí, s péčí, v úctě a s respektem k sobě samé.
Přijmi mé pozvání a pojď se mnou tvořit láskyplný svět.