Dípti Jóga

19.04.2019

Úterý 19:00 - 20:30hod.
Cena 200,-Kč. 

Platba v hotovosti. Možnost využít YL Pas.

Vítáme ve studiu novou lektorku Janu Knechtovou. Mnoholetá praktikantka, krásná žena a máma. Seznámila jsem se s Janou na lekci Qigong a jsem ráda, že bude dalším jógovým a osobitým přínosem pro studio.


Jógu necvičím, jógu žiju. Prolíná se celým mým životem. Je to má cesta k celistvosti a k souladu. Cesta k lásce, která je v přijetí, v každém nádechu i výdechu. Cesta k soucitu, k úctě k sobě, k Zemi, ke každé živé bytosti. Cesta ke spojení s nebem i zemí, neboť jedno od druhého nelze oddělit.
Léta jsem zasvětila studiím. Nejen jógy, ale i taoismu, tradiční čínské medicíny, feng shui, holistické aromaterapie, astrologie a mnohého dalšího. Dává mi to hluboký smysl. Tak jako v přírodě, vše je krásně propojené, vše se vším souvisí a zapadá do sebe jako dílky puzzle. Jen jedno z toho bych nedokázalo vyzdvihnout. Tolik k mé "roztříštěnosti".
Dnes jsem ve věku, se kterým přichází podzim života. Pro mne osobně je to vedle těhotenství to nejnádhernější období v mém dosavadním bytí. Pobývat v živém, zdravém a probuzeném těle, s moudrostí, co přinesl život sám, je obrovské dobrodružství a dar. Nalézt v sobě střed vesmíru a cítit blaženost i v pouhém mrknutí oka bych přála každé ženě. Vím, že s jistou dávkou odvahy a důvěry zde není žádných limitů. Sama jsem toho důkazem.
A proto jsem se rozhodla pro vás, ženy, jež zdobí vrásky, vytvořit ucelené lekce jógy s otiskem všeho mého vědění. Předat vám, co žiju. Jógu v milosrdném pojetí, respektujícím určitý stupeň vetchosti těla, co s sebou nese letitost.😇
Toto své dítě jsem nazvala Dípti jógou.
V sanskrtském slovníku má slovo dípti více významů. A všechny dokonale vystihují mou myšlenku. Dípti znamená plamen. A to je navýsost aktuální, neboť rozdmýcháme spící oheň v nás, co zažehne jiskru a vášeň namísto skomírání. Dípti znamená také půvab a ladnost. A to chceme, že? A dípti znamená také lesk. A o to tady jde. Budeme zářit navzdory zubu času!😉
Jemně přenastavíme svá těla a uvedeme do chodu soukolí celého čakrového systému. V posvátném plynutí dechu uvolníme napětí, vyvětráme všechny komůrky a pozveme novou energii a šťávu do svých životů, ke každé naší buňce. Probudíme spící sílu, pročistíme každý kanálek a rozproudíme mízu v něm. V magickém objetí esenciálních olejů pohladíme svou duši, které je naše tělo palácem. To vše s laskavostí, s péčí, v úctě a s respektem k sobě samé.
Přijmi mé pozvání a pojď se mnou tvořit láskyplný svět.