KVĚTEN 

05.05.2020


What we call the beginning is often the end. And to make an end is to make a beginning. The end is where we start from. - T. S. Eliot

11.05.2020 

první den, kdy oficiálně znovu otevřeme dveře studia a vrátíme se k vedení veřejných lekcí. Z počátku budeme dodržovat několik daných pravidel:


1. Vezměte si svoji podložku a pomůcky, které vnímáte, že jsou pro Vás potřebné. Zatím se ve studiu nebudou pomůcky půjčovat. 

2. Desinfekci máme ve studiu k dispozici.

3. Šatna je již k dispozici.

4. Pokud budete platit hotově (nemáte permanentku), mějte prosím částku přesně.

5. Děkujeme za trpělivost, za zájem a za dodržování prozatimních podmínek. Sami vidíte, že se vše neustále proměňuje. 


foto: Martina Koubková
foto: Martina Koubková

Chtěla jsem Vám, kteří si tento newsletter právě teď čtete, napsat těchto pár řádků. Pozdravit Vás, říct Vám, že čas, který jsme byli odloučeni, každý z nás byl situací donucen začít žít trochu jinak, studio strávilo relativně v klidovém a odpočinkovém režimu. Asi se každý z nás postavil a prožil čas karantény dle svým možností a nutných opatření k udržení chodu každého dne a pokračování života. Já, jako majitelka a provozovatelka studia jsem z počátku úplně nevnímala možný dopad nastalé situace. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v tom, jak budu dál postupovat. Pravděpodobně jsem si prošla klasickým průběhem přístupu k nové, neznámé situaci. 


Nejdříve jsem ji trochu zlehčovala, pak jsem zabředla do útlumu, kdy jsem ani neměla pomyšlení na to, zda vůbec vést lekce a tak jsem se trochu stáhla do sebe, pak přišlo postupné probuzení, přijetí daného stavu a za pomocí rodiny jsem započala s vedením lekcí online. Bylo to něco nového, ale uvědomila jsem si, že mi záleží na udržení kontaktu s vámi, kteří se mnou po léta praktikujete. A tak se objevil prostor pro vedení lekce, 3x týdně, živě na Facebooku. Byl to způsob, jak si udržet něco pravidelného, něco známého v tak nejisté době, která se stejně neustále proměňuje. Postupně jsem uviděla, jak i přes digitální spojení je vlastně spojení silné, srdečné a užitečné :-)
Díky těmto lekcím a díky vám všem, kteří jste se mnou praktikovali, přispívali a byli se mnou, studio pořád žilo a překlopilo se do dalšího období. Do období po.
Mé přání je, abychom se poučili z této prožité zkušenosti, abychom si s sebou vzali aspoň jednu novou věc, nebo něco, co nám bylo připomenuto, co je pro nás důležité a to aplikovali, zařadili do další etapy života. Přeji si, aby se život nevrátil zpět, do stejných, zdánlivě normálních kolejí, protože to, co bylo normální se ukázalo, že není úplně funkční, protože jsem došli tam, kam jsme došli. Přeji nám, ať nacházíme odvahu začít jinak, použít čas a zkušenost z karantény, jako novou cestu, nový náhled a přístup k životu. Vrátit se zpět k jednoduchosti, nekomplikovanosti, nezačít hned spěchat tam, kam stejně není potřeba se dostat. Mít odvahu udělat krok zpět a nechat před sebou kouzlo života se postupně rozvíjet. Přijmout za své chování zodpovědnost, vnímat své okolí, kultivovat dobré a kvalitní vztahy, sami se sebou, v rodině, k ostatním a k Matce Zemi. Každá změna začíná u nás a Jóga nám může ukázat odpovědi na naše otázky, pokud se sami rozhodneme, že o to máme upřímný zájem.

Magic is shift in perception. Zázrak se stane, když změníme úhel pohledu.
Těším se na naše další, zázračné momenty na lekcích, workshopech, akcích.

Děkuji každému z Vás, kteří jste svojí přítomností, finanční podporou, zájmem, myšlenkami přispěli k pokračování provozu studia Yoga Lokah v Brně.

S velkým srdečným pozdravem a upřímným díky,
Naďa Brzobohatá (majitelka studia)