Březen - šílenost března

04.03.2018

om purnam adah purnam idam, purnat purnam udachyate, purnasya purnam adaya, purnam evavashishyate

Z Yajur Veda a Isha Upanišády

Toto je celistvé stejně jako tamto je celistvé. Z celistvého celistvé vzniká, co vyňato z celistvého je opět zůstává celistvé.  

That is the whole. This is the whole. From the whole the whole becomes manifest. From the whole when the whole is negated, what remains is whole again.

"Uvědom si, že Tvoje podstata je čisté světlo, a že obojí - vnímané a vnímání jdou spolu. To, které obojí umožňuje a přesto není ani jedno, je Tvé opravdové bytí, což znamená nebytí "toto" nebo "tamto", ale čisté vědomí bytí a ne-bytí." - Sri Nisargadatta Maharaj


Kdysi dávno existoval velký kosmický obchodní dům, ve kterém žili zcela oddělené světy známé jako Toto a Tamto. Kvůli svým marketingovým strategiím a soutěživosti firemních identit Toto a Tamto se objevili ve válce a navzájem ohrožovali svoji existenci. Vládce Toto byl král známý pod jménem Totous a vládce Tamto byl stejně vážený král jménem Tamtous. Oba vládci věřili ve Svobodný a Otevřený obchod, ale byli ovlivňováni lakomými a sebestřednými poradci, kteří na ně naléhali, že k tomu, aby přežili, je důležité porazit toho druhého. Tato soutěž nebyla devastující, až do doby, než oba králové začali vyrábět WMD. Lidí, kteří žili ve světě Toto se nazývali Tito a obyvatelé světa Tamto se nazývali Tamti. Oba Tito a Tamti byli zakousnuti ve zlé bitvě o zničení jeden druhého a dominovat tak kosmickému obchodu. Výsledek bitvy rozhodne o budoucnosti Všeho Co Je. Tito a také Tamti vedli zoufalé boje v podzemí velkého kosmického obchodního domu a mnoho životů, krve a bohatství bylo přitom ztraceno. Válka trvala několik životů a stala se známá jako Válka za konec Všech Válek nebo také Velká Likvidace.

Na konci Války za konec Všech Válek, pár Těch a Tamtěch, kteří přežili byli neústupní a tvrdohlaví ohledně ovládnutí obchodu s časem a prostorem. Začali produkovat více lidí pouze k tomu, aby konzumovali jejich produkty. Tihle opatrní plánovači věděli, že bylo potřeba vyvinout novou, kněží skupinu lidí, kteří budou hlásat náboženství "Osvobození Skrze Nabytí Toho a Tamtoho. I když Toto a Tamto už dávno po velké válce neexistovali, lidé stále věřili, že ano, a že lidské Štěstí bylo předpovězeno na základě znalosti "Osvobození skrze Nabytí". Naplnění lidského života bylo vlastněním Toho a Tamtoho. Skrze revoluční klonovací technologie mentality nakupování nebo braní Štěstí se stala dominantním lidským rysem. Lidé věřili, že ten, kdo znal Knihu Cesty od Tady do Tam, vlastnil Tohle a Tamto a byl proto nazývaný "Ten, kdo zná Pravou Cestu a Majitel Štěsí." To bylo "Osvobození Skrze Nabytí."

Naše vnímání celosti nebo kompletnosti ja založeno na příběhu chudoby. Jediný způsob, jak být úplný je ochudit život někoho jiného. Spěcháme do obchodu s elektronikou, abychom byli první, kdo si koupí nový IPhone, nebo do obchodu s jídlem, abychom nakoupili těsně před hurikánem. I přesto, že málo kdo z nás zažil opravdový nedostatek, žijeme ve strachu, že nemáme dost. Tudíž, nikdy nemáme dost a bojujeme proto, abychom měli víc. Chudí mezi námi nikdy nemají dost a bohatí trpí stejným údělem. Nic nám bohatství nekoupí. Nic nemůže koupit spokojenost. Nic neuspokojí náš hlad, když jsme více a více nešťastní.

Swami Beyondananda na podporu svého produktu, což je prázdná karabice s nápisem "Nic", říká: Je jedno, jaký je Tvůj problém, co Ti pomůže? Nic. Co je známo, že by vyléčilo plešatění? Nic. Co je bezpečné jíst? Nic. Co trvá věčně? Nic. Co překoná sex? Nic.

Je to ultimátní nástroj k osvícení, protože tajemstvím všeho je Nic, když porozumíš Nic, rozumíš všemu. Klíčem k porozumění Nic je dobré podívat se na slovo z blízka ... Nic, žádná věc - Ne Toto, Ne Tamto nepomůže Tvému problému. Pouze v uvědomění si celistvosti všeho, najdeš naplnění a spokojenost.

Napsal: David Life

Přeložila: Naděžda Brzobohatá

Originál: zde.