3 květnové workshopy s Christi Smutný

17.04.2018

V rámci našeho dění Květnoví lektoři ve studiu přidáváme tři krásné workshopy s Christi Smutný. Není ji potřeba moc představovat. Lektorkou jógy je už jedno desetiletí, jógu předává s nadšením, precizností a zájmem o praktikanty. Christi ztělesňuje krásné kvality lektora, proto její lekce jsou vždy hlubokým prožitkem. Dbá na tradici jógy, na čistotu a jasnost v předávání instrukcí a vždy posunuje hranice praktikantů o kousek dál, pokaždé v bezpečném prostředí a s humorem, který jí je velmi vlastní. Přijďte. Nebudete litovat, kam jste investovali Váš čas.


První workshop 12.05.2018 
A fine Balance
One of life's major difficulties is finding balance. Specifically when we transition. Be it metaphorically, literally and physically balance is not easily attained we are consistently trying to balance whether consciously or not.
Come practice balancing differently.
We will discuss anatomy, and practice both challenging and basic balancing asanas.
Come play and discover on your mat!


Druhý workshop 19.05.2018 
Joyful Back Bending
When we bend over backwards for people, in situations it gives us the opportunity to give consciously to practice being graceful and joyful.
Come to this vinyasa workshop with music( my very first in Brno) main ingredients, spices and elixirs will be backbends!


Třetí workshop 26.05.2018 
Sequencing workshop
This workshop is designed to help you have a constant practice the kind that can be at home, when traveling, or when you need a pick up.
Bring your notebooks so you can write variations ask questions and have the sequences set!
Very good for teachers too!

Čas je vždy stejný 9:00 - 12:00 hod.
Cena jednoho workshopu 500,-Kč
Platba na místě v hotovosti.
Nelze použít permanentky.
Rezervace nutné.

Workshopy jsou vedené jak v češtině, tak i v angličtině :-)