Kontakt: rujana@email.cz

Lekce v Yoga Lokah:


Středy 7:00 - 9:00 Mysore 


- jsou určeny těm, kdo to myslí s praxí alespoň trochu vážně. Jsou to lekce nevedené, tj. každý praktikuje dle svého dechu a je instruován podle svých individuálních předpokladů. Takto se právě ashtanga vinyasa praktikuje na celém světě. Nejvíce doporučené lekce!!!

Katka RojkováJógové praxi se věnuji více než 15 let a lektorování přes 10. Hlavní inspirací jsou mi skvělí indiční učitelé a dlouhodobé studium jógy a jejích filozofických rovin v tradičním indickém prostředí, ale také vynikající západní učitelé (např. Dalibor Štědroňský, Bobby Misiti, Andrew Eppler, Gregor Maehle, Georg Woginger, Boris Georgiev ad.) Mou snahou na lekcích je především zvědomit automatické pohyby těla a synchronizovat je s pravidelným hlubokým dechem, vrátit se k přirozenosti, která je nám všem vlastní.
Jelikož jsem ohnivé znamení, vyhovují mi dynamické jógové praxe - ashtanga vinyasa a pranavashya, ale ne vždy. Lektoruji Ashtanga Vinyasovou praxi, ale i Hathajógu. 1. série Ashtanga Vinyasy se nazývá "Jógačikitsa - jógová terapie". Terapeutický přístup při praxi je cílem mých jednotlivých lekcí. Snažím se lidi vést k vědomému používání svého těla, ke změně nezdravých a automatických pohybových vzorců, k uvolněné praxi prostřednictvím kvalitního dechu. Jemnost, terapeutický přístup, odlehčenost, přítomnost - to je cílem . Používám terapeutické doteky (inspirované japonskou masážní metodou shiatsu) , které tělu, ale i mysli mohou velmi prospívat, jsou-li citlivé a vnímavé. Na lekcích se věnujeme i tématickým okruhům - práce se středem, záklony, otvírání kyčlí a ramen. Mým lektorským cílem je sdílet s lidmi to, co mi osobně velmi zkvalitňuje život na mnoha úrovních. Jóga mne vede především ke svobodě, k životu v přítomnosti. Tyto zkušenosti s Vámi chci při společných setkáních sdílet.


O Katce a jejích lekcích se dočtete zde.