Hatha Jóga

Hatha Jóga je klasickým systém jógy, z něhož čerpají všechny moderní a stále se rozvíjející jógové styly. Součástí Hatha Jógy jsou nejen ásany samotné, ale také pránajáma-dechová cvičení, a rovněž tak i různé očistné techniky. Smyslem Hatha Jógy je rovnováha mezi sluneční (Ha) a měsíční (Tha) energií, jinými slovy jde o rovnováhu mezi mužským a ženským aspektem v každém z nás. 

Začátkem každé lekce se věnujeme dechovým cvičením, abychom harmonizovali tok prány, naší životní energie a naladili se tak na další průběh lekce. Dále pokračujeme pozdravem slunci, který má celou řadu pozitivních vlivů na naše fyzické i jemnohmotné tělo, jako například rozproudění celého krevního oběhu, protažení svalů a šlach, zahřátí kloubů a v neposlední řadě zažehnutí našeho vnitřní ohně právě skrze oslavu slunce samotného. 

Po dechovém cvičení a pozdravu slunci společně procházíme jednotlivé asany tak, abychom se jimy postupně dotkli každé z našich čaker, energetických center, a docílili tak celkové harmizace našeho těla i ducha. Každá lekce je zakončena závěrečnou relaxací, během níž se ukládají veškeré změny, které v nás během lekce proběhli, abychom pak mohli odejít s úsměvem na tváři, ať už do práce či domů, uvolnění, spokojení a spojení se svoji pravou podstatou.