Dominika Doležalová

Moje cesta k józe vedla asi netradičně - přes jídlo. V roce 2013 jsem založila stránky o zdravém stravování www.hadalama.cz , kde jsem sdílela hlavně recepty. Postupně jsem se dostala k ájurvédskému stravování, jehož poznatky nabyté samostudiem jsem si ucelila v certifikovaném kurzu ájurvédského léčivého vaření.
Dnes už tomu nevěnuji tolik času, ale stránky pořád fungují a o ájurvédě píšu i pravidelné články do časopisu Jóga Dnes.
Až na kurzu ájurvédského vaření jsem se poprvé setkala s tradiční jógou a poprvé začala uvažovat, že bych se jógou mohla zabývat hlouběji.
Docela dlouho mi trvalo než jsem našla školu, která by mi vyhovovala a nakonec se přihlásila do České Akademie Jógy, která se zabývá výhradně tradičními směry, a kde ve studiu nadále pokračuju.
Můj přístup nejen k józe je velmi jemný, vycházím také z Principů zdravého pohybu Lenky Oravcové, protože se mi líbí, jak propojuje vědecké poznatky s filosofií jógy.

Každé úterý 11:00-12:00hod.

Cena: 150,-KčVědomý pohyb

Důležité v mých lekcích je navést cvičící k relaxaci a vnímání svého těla. Věřím, že to je cesta, jak se můžeme v životě více ukotvit a nepotřebovat neustálé schvalování od našeho okolí. Věřím, že z propojení s vlastním tělem a dechem nakonec vzejde jistota toho, co cítíme, co chceme, co máme jíst a jak máme žít.
Říká se, že každý učitel jógy si vybírá styl podle toho, s čím se on sám potýká, protože tak nejlépe dokáže tu zkušenost předat. Pro mě je to nervozita a napětí, které se mi velmi těžko uvolňuje. V mých hodinách proto hraje relaxace také velmi významnou roli - začínám krátkou relaxací na začátku a zakončuji delší na konci.
Ráda také ukončuji lekci krátkým zenovým příběhem, nad kterým si můžete cestou domů zameditovat :)