Aneta Polášková

Jsem člověk, který se rád učí novým věcem. Poznává. Cestuje. Věří. Miluje. Člověk hledající svou životní cestu, harmonii, rovnováhu a odpovědi na otázky. Věnuji se tai chi. Část svého života jsem věnovala surfování na vlnách. Teď se učím tančit swing a lozit na stěně, abych mohla v létě lozit po skalách. Jsem jogínka.

S jógou jsem se poprvé setkala v září 2011 a od té doby se jí aktivně věnuji. Začala jsem jako cvičenka v Novém Jičíně, která měla chaos sama v sobě a jógou jsem si dokázala nastolit vnitřní klid a uvolnit přebytečné napětí. Jak čas postupoval, začala jsem poznávat hlubší aspekty jógy a její vliv na mou psychiku i fyzické tělo. Nejen díky józe, ale i díky umění tai chi jsem se dokázala otočit sama do sebe, rozpoznat, co mi tělo říká, jaké emoce ve mně probíhají a zkrátka začít s láskou vnímat svůj vnitřní svět.

V dubnu 2015 jsem odjela na svůj první mezinárodní jógový seminář, kde jsem se v rámci karmajógy věnovala nezištné práci pro druhé.

Ono totiž, podstatné věci se nestanou až do doby, dokud není potřeba, aby se skutečně staly.

Podala jsem výpověď v práci a začala jsem hledat. Sama sebe. Zavanulo mě to do Prahy, kde jsem si udělala Instruktorský kurz cvičitele jógy se specializací na zdravá záda. Celý podzim 2015 jsem tedy studovala jógové spisy, psala seminární práce a eseje na jógová témata. Učitel jógy je student na celý život. Nikdo neříkal, že to bude lehké... Ale teď zpětně vidím, že mě to posunulo neskutečně dál a jsem za to z celého srdce vděčná. Cvičení jógy, poznávání její koutů a krás se pro mě stalo životní cestou. A představa, že mohu takto pomáhat lidem a něco jim předat, je pro mě za odměnu. Současně také cítím pokoru a zodpovědnost při provázení lidí jógovým cvičením.

..a tak jsem se přestěhovala do Brna, kde jsem našla práci, která mě naplňuje. Díky józe jsem měla možnost podílet se na jógových víkendovkách, spolupracuji na organizaci mezinárodního jógového festivalu Live Yoga Love Brno, pomáhám při organizaci a vedení benefičních lekcí jógy pro Nadaci Veronica. Jsem za všechny tyto příležitosti velmi vděčná a těším se, kam mě mé jógové kroky povedou.

Aneta momentálně lekce nevede.

Můžete se se mnou spojit také na Facebooku.