VŽDY JSEM SI PŘÁLA TANČIT

10.05.2014 16:04
Vždy jsem si přála tančit. Cítila jsem, že v tanci je svoboda. Svoboda pohybu, těla a duše. Nechat se nést svým vlastním dechem a cítit jen pohyb těla v prostoru. Jak se rozpíná a stahuje, jak buší srdce a tělo následuje.
Ale...vždy to ale v mé hlavě. Vlastně ani nevím, jak se to dělá. Se závistí jsem vždy sledovala kohokoli, kdo dovedl své tělo nechat rozeznít, v rytmu svého srdce. V rytmu svého bytí, své podstaty.
Vždy se mi dech tajil a srdce zastavovalo při pohledu na ty, kterým tanec, podle mě, jde. Já jsem mezi ně nepatřila.
Možná jen doma v obýváku, když pustím oblíbenou písničku a nebo jen rádio a jen si tak zvolna a zlehka začnu tančit. Tady mě nikdo nevidí, nehodnotí a nevadí, že budu mimo rytmus. Ale musím přiznat, že i v těchto chvílích, když jsem sama a nikdo mě nevidí, tak přesto mě moje mysl, tak naučená dělat vše dle řádu a uvnitř vykreslovací plochy, sem tam posoudí a zkritizuje.
Ale dnes dopoledne ne. Dnes jsem tančila, ano tančila, pod vedením skvělé Dášky ve studiu www.slehkouhlavou.cz tak, jako bych byla v obýváku a nikdo mě neviděl. I přesto, že jsme byli skupinka 12 tanečníků. 
Bylo to skvělé. Progresivní, ale nenucené. Stud opadl, rytmus pohltil tělo a mysl, ta byla někde na dovolené.
Vlastně ne, já jsem byla přítomna. Vnímala jsem sebe, ostatní, vedení Dášky, jen jsem se kompletně dokázala ponořit do svobodného pohybu. Do místa ticha.
Praktikování yogy mi umožnilo a zpřístupnilo cestu k tanci, a jak si tanec naplno užít. Dech, pohyb těla, pozornost mysli a LET GO!
A za to jsem Dášce nesmírně vděčná a všem, kteří sdíleli, podíleli se, podporovali a inspirovali jeden druhého.
To vše ve mě zanechalo velice klidný a mírný pocit. Pocit uvolněný a prostě bytí. Slzy se mi hrnuly po tváři při dokončování závěrečné sestavy a já jsem s blažeností v duši ustala, prožila a pochopila.
Namaste yogini z Brna a okolí
 
Blog Dášky
 
Studi(jk)o - nejenom na tanec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz