Uznání z venčí. Přijetí od ostatních. Pocit z dobře odvedené práce, jen pokud nás docení ostatní?

23.11.2013 17:15

 

Jak moc je právě tento pocit pro nás důležitý? Proč je pro nás podstatnější uznání a přijetí od ostatních? Jak málo stačí k tomu, abychom se necítili dobře sami ve své vlastní kůži?
Neustále hledáme přijetí a uznání od ostatních. Od vlastní rodiny, v zaměstnání, ve škole a od přátel, prostě nám nestačí, že my sami se cítíme spokojeni a dostatečně.
Sami sebe utápíme, někdy i denně v neustále se měnícím pocitu. Chvíli je to pocit příjemný, spokojený, kdy se vše zdá být naprosto v pořádku a další minutu najednou pocit méněcennosti a nedostatečnosti. Pokud se nám nedostane uznání z venčí, cítíme se nedostateční a jakmile se nám tohoto uznání dostane od našeho okolí, najednou na vše zapomeneme a vše je zase dobré. A tento pocit nahoru-dolů nás provází denně. Neustálé hledání přijetí, chvály a uznání.
Snažme se tento pocit zachytit, uvědomit si ho v konkrétní situaci a v té chvíli si dát sami sobě slib, navždy, že všechno je v pořádku, tak jak má být v ten daný moment.
Yoga nás učí, že jsme dokonalé bytosti. Kompletní, se vším k dispozici, co je potřeba na cestě k sebepoznání. Není potřeba nic víc přidávat, ale naopak se odpoutávat, čistit se od těchto zdánlivých překážek.
Yoga je náš přirozený stav. Stav, kdy nám nic nechybí.
Namaste

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz