RANNÍ YOGA

26.09.2012 16:18

 

Proč? Určitě tato otázka hned každého napadne, proč vstávat o hodinu či dvě dříve, proč opustit teplo naší postýlky a zpřetrhat tak nitku ranních snů.
Chtěla bych v krátkosti pouze mluvit proč si stoupnout na podložku hned z rána, je to obsáhlé téma, které se dá rozebírat do nekonečných podrobností a detailů.
Takže, pokud už jste na cestě yogy a nebo teprve zakoušíte její sladký nektar, praktikování po ránu má nesmírné výhody. 
První je ta, že si ráno zacvičíte a máte celý den před sebou a nemusíte přemýšlet nad tím, kde a jak si ten den zacvičíte, jak vše zkombinovat s denním programem, který je více a více přeplněný našimi  povinnostmi.
Ale ranní praktikování může i hlubší význam, je to doba, kdy nám naše tělo řekne, jak na tom jsme, fyzicky, psychicky i emocionálně, je to doba, kdy máme možnost zapřemýšlet nad naší vděčností za to, že máme možnost být na světě, náš vděk za blízké v našem životě a za to, co právě v životě prožíváme. Ať to vidíme jako dobré či méně dobré pro nás v té chvíli.
Je to moment, kdy máme možnost trochu zpomalit a rozvrhnout si nadcházející den, tak aby byl pro nás a pro lidi kolem nás přínosný, v tradici yogy vyjadřování vděku za to co v životě máme má svoje důležité místo. Zkuste si příště, až vstanete o tu hoďku či dvě dříve, na podložce těsně před první sérii Surya Namaskar - Pozdravů slunci, vzpomenut na někoho blízkého ve svém životě, na někoho za koho jste vděční, že je po vašem boku, věnujte mu nebo ji vaše praktikování a pak už jen sledujte kouzlo tohoto mocného záměru.
 
Namaste.

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz