TÉMA MĚSÍCE ČERVEN 2015 - TĚLO. KREV. KOSTI. PRÁZDNÝ PROSTOR.

03.06.2015 18:54
Kāyākāśayoh Sambandha-Samyamāl
Laghu-Tūla-Samāpatteś Cākāśa-Gamanam
Při stavu samyana – spojení Dharny, Dhyany a Samadhi - na vztah mezi tělem a éterem, lehkost jako bavlna vyvstane v těle a tělo dosáhne levitace v prostoru. 
By samyama on the relationship between body and ether comes lightness like cotton to the body, and the body attains levitation in space.
PYS 3:43 překlad Shri Brahmananda Sarasvati
Naše zkušenost se světem je prostor, který je vyplněn všemožnými pevnými těly, které do sebe naráží, zvláště, když si představíme veřejnou hromadnou dopravu ve městě. Jsme si plně jisti, že ty ostatní těla jsou pevná, a že se sráží s našimi pevnými těly. Další věc, kterou jsme si dost jisti je ta, že jsme těžcí, a že tíha našeho těla nás stahuje dolů k Zemi. Obáváme se pádu a smrti a ne toho, že odplujeme pryč. Jsme zdrceni váhou všeho a obáváme se dne, kdy se všechno okolo nás zhroutí. O vážných věcech mluvíme jako o “těžkých”, zatímco povrchní věci bereme na “lehkou váhu.” Od dětství je nám řečeno ať bojujeme proti gravitaci, nejdříve se postavit, pak chodit atd. Gravitace se stala našim nepřítelem, zdánlivý důvod, kdy jedna pevná věc naráží do druhé. S věkem různé části těla vzdávají boj proti gravitaci a poklesnou k Zemi. Naše páteř se zakulatí pod těžkostí života a zhroutí se na srdce a plíce. Ale, je tady dobrá zpráva: všechna pevná těla narážející jedno do druhého jsou pouhou představou, kterou projektujeme do světa okolo nás. Všechna ta pevná těla do sebe narážející, jsou ve skutečnosti jen myšlenky, které projektujeme do světa okolo nás. Vidíme, že se to stává, protože věříme, že se to děje. Naše tělo a ostatní těla, která potkáváme se nám zdají pevná. Vnímáme tu pevnou osobu jako já a mezitím vnímáme prázdné místo – hlavní komponent těla – ne jako já. Identifikujeme se jako pevné objekty s určitými charakteristikami jako jsou tvar, barva a váha. Když se identifikujeme s tvarem, barvou a nebo váhou našeho těla, tak se limitujeme v síle, ohebnosti a životní síle. Pro udržení pevnosti se oba, tělo i mysl, mohou stát neohebnými, nevědoucími a netolerantními. Ztotožňujeme se s těžkostí a pevností raději než s lehkostí a jemností. Ve skutečnosti, když vmáčkneme celé lidstvo do jednoho pevného chuchvalce, bez žádného místa, tento chuchvalec bude mít velikost kostky cukru – jsme skoro prázdní. Běžně během dne zažíváme pevná těla pohybující se v prázdném prostoru, ale lepší vysvětlení toho, co se děje je – prázdnota uvnitř prázdnoty. Mnoho z nás zažívá gravitaci jako záhadnou přitažlivou sílu, která dosahuje od Země a přitahuje nás směrem k ní. Eistein přišel s teorií, že gravitace je v podstatě přímým důsledkem zakřivení časoprostoru, kontinuum způsobeno přítomností pevného tělesa jako je Země (zakřivení trasy objektu v časoprostoru). Pro něho to bylo spíše něco jako sklouznutí do králičí díry než pád skrze prázdný prostor! Někteří kvantoví fyzikové spekulují, že gravitace může být universální síla, která se pohybuje skrze všemožné variace ostatních rozměrů existence. Možná, během jógové praxe, kde tančíme různé tvary skrze gravitaci, tak vlastně zasíláme vzkazy ostatním dimenzím jako vlnky textů v poli gravitace.
Nepleťme si gravitaci a elektromagnetizmem – opravdový klíč k levitaci. Vše je to o elektronech. Každý atom, který tvoří molekuly našeho těla, má obal elektronů s negativním nabitím. Když se negativní elektrony setkají s ostatními elektrony atomů, odpuzují jeden druhého, stejně jako dva negativní magnetické póly. Tato elektromagnetická síla je dostatečně silná k odolání gravitační přitažlivosti. Elektrony atomů ve spodu našich chodidel odpuzují atomy podlahy pod nimi. Myslíme si, že chodíme po zemi, ale ve skutečnosti se nad povrchem mírně nadnášíme. V obalu elektronu mohou také elektrony chybět a bude tak sdílet elektrony se sousedními atomy – to nás přitahuje k věcem a drží molekuly pohromadě.
Bodhi rupam bodhi-sattvam, bodhi-gamyam anamayam.
Param-satyam param-shantam, param-brahma parat-param.
To je forma a esence inteligence a je to zažito skrze intuici. Je to prostě jednoduché a transcendentální. Je to konečná realita, konečná pravda a klid, což je nazýváno Brahman. Je to menší než jádro a větší než největší. Jak může být něco menší než nejmenší a větší než největší – současně? Odpověď je jednoduchá – je to prázdné. Atomy, které zahrnují všechny molekuly, jež tvoří naše těla jsou 99.999999999999…% prázdné. Pokud zvětšíme atom do velikosti velkého fotbalového stadionu, tak se jádro bude podobat velikosti pomeranče na poli a elektrony budou rozděleny na stadionovém sezení. Zbytek je prázdný prostor – s lehkostí chuchvalce bavlny.
 
June 2015 — David Life
Přeložila - Naděžda Brzobohatá

 

 

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz