SEN A NEBO SKUTEČNOST

14.06.2014 23:32
 
Je to jako sen. Hudba se line místností, vtahuje mne dovnitř, k sobě. Snažím se něco psát, ale noty a tóny vycházející ze sitár jsou silné, vábivé a zasáhnou mne přímo do srdce.
Jako by každá nota a každý tón měli svůj vlastní záměr, jako by každá nota a každý tón přesně věděli, co jako jednotlivci mají dělat a přitom spolu a dohromady vyvtvářely dokonalou harmonii.
Jako každá buňka v těle, prý komunikuje s hvězdou ve vesmíru, tak tyto tóny míří přímo k mým buňkám. A tam rozehrají svoji symfonii.
Cítím, jak mi tóny hrají v nohách, jak se hudba rozprostírá nahoru, do zbytku těla a i když je hudba tak silná a koncentrovaná, je zároveň velice inspirativní. Možná právě proto. Pokud sitár hraje, pokud se tóny nesou místností, ruka mi po papíru jede úplně sama.
Tak jako praktikování asán, když jste ve flow, v proudu, v pravdivém proudu, pozice se střídá jedna za druhou, bez přemýšlení, bez zastavení. Nastává propojení nejenom dechu s tělem, nastává napojení na váš vnitřní zvuk. Nadam, který každý máme, jen zastavit, třeba v tichu, třeba v hudbě, třeba s pozicemi na podložce a nechat ten zvuk znít, umožnit sami sobě ten zvuk slyšet. Je to zvuk vás samých, je to zvuk lidstva a přírody, je to zvuk vesmíru. Vše je jedním, jedno je všem.
 
Namaste yogini z Brna a okolí

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz