RETREATOVÉ CENTRUM KAČKY ROJKOVÉ V BĚLÉ NAD SVITAVOU

15.05.2016 13:55

Jsem velkou příznivkyní tiché praxe Jin Jógy. Proto jsem byla moc ráda, že Kačka Rojková (praktikantka a lektorka Ashtangy Jógy) pořádala ve svém retreatovém centru v Bělé nad Svitavou další víkend s Jin Jógou.  Na víkend jsme se vypravili společně s Jiříkem. Těšili jsme se jak na praxi, na Kačku, na Patricka, tak i na příležitost pro klid a odpočinek. 

Lektor Jin Jógy je kamarád Kačky, Patrick Hoenner z Francie, který nás celým víkendem a lekcemi lehce a jistě provázel. Jeho způsob vedení lekcí je nenásilný, jistý a bezpečný, protkávaný příběhy a Patrickouvých jemným humorem. Patrick je sám dlouholetým praktikantem jógy, meditací a pranajámy, terapeut a masér Thaiské masáže. O skvělé jídlo se pro nás s láskou postarala Světlanka - Good Karma Catering a její velice šikovná a krásná dcerka Sofi. 

Celý víkend přinesl přesně to, co jsme oba s Jiříkem potřebovali. Jsme vděčni za dobrou společnost a místo, Katčin retreat je místo, kam vám vřele, z celého srdce doporučuji udělat si výlet, na některý z workshopů, které ještě letos jsou.  

Dům je na vyvýšeném místě nad vesnicí. Je lepší tam dojít pěšky, nechat auto dole pod kopcem a ujít 300 m pěšky po kamenité cestě. Ta vás přivede do místa, které vám vezme dech. Dům je krásně opravený, obklopený zahradou. Je rozdělený na dvě části. Jedna, kde účastníci přespávají a cvičí. Tato část má skvěle zařízené sprchy a toalety v přízemí a v podkrovní části, kde se spává je i menší kuchyňka, nejenom pro uvaření čaje. 

Cvičebna - shala je také v přízemí. Jedna strana je situovaná na východ a při vecěrním praktikování nám do zad příjemně hřálo zapadající slunce. 

Jídlo je většinou, za pěkného počasí podáváno venku, ale protože my jsme měli trochu chladněji, nedělní oběd byl podávám v časti domu, který má Katka zařízený jako svoje bydlení. Byli jsme ji moc za to vděčni, že nás nechala nahlédnout do svého soukromí. 

Z víkendu přikládám fotografie, které sice ukazují krásu, pohodu a klid místa, ale ten skutečný pocit je nepřenositelný. Každému, kdo hledá místo klidu, místo s dobrou společností, inspirací a možnosti k vnitřnímu pohroužení a ne zase tak daleko od Brna, retreatové centrum Kačky Rojkove z celého srdce doporučuji. 

Pokud máte zájem, přikládám její stránky, kde jsou informace o plánovaných workshopech a akcích. A také místa, kde Katka učí.

gaiatree.cz

 

Namaste yogini z Brna a okolí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz