Novoroční rituál

30.12.2016 13:32

 

 

Ráda bych s Vámi sdílela krásný a účinný rituál, který jsem se naučila od jedné lektorky jógy v Americe. Alanna Kaivalya. 

Ať už budete jen číst dál a nebo si uděláte chvilku času pro posazení se do klidu a na oblíbené místo, přeji Vám příjemný čas, otevřené a klidné srdce….. 

 

poslední dny roku nám dávají perfektní příležitost k zadání jasných záměrů pro 2017 a pro nové začátky. Nedávné Novoluní nám umožňuje kultivovat to, co si přejeme přinést do našich životů, růst, rovíjet se a vyživovat vše do plnosti. Je to skvělá příležitost postarat se o naše cíle, speciálně v oblasti kariéry, odpovědnosti, růstu, dorůstání a disciplíny. Vynecháváte svoji pravidelnou praxi? Máte pocit, že odkládáte věci na později? Vyhýbáte se zodpovědnostem, které život s sebou přináší?  Teď je ten správný čas nechat promlouvat naše srdce. 

Jednoduchý rituál, který můžete udělat před Novým rokem….

 

zvolete si místo, kam se v klidu usadíte a vstupte do takého místa s vědomým záměrem, který vynáší touhy srdce k životu. Usaďte se, zavřete oči. Zaměřte pozornost na dech a očištěte mysl od myšlenek. S jasností a vnímavostí, se záměrem na srdci, řekněte slova: 

“Co opravdu chci?” Seďte v klidu, v tichu a naslouchjte pro odpovědi.

Odpovědi mohou být překvapivé. Jakmile umožníme srdci promlouvat, mluví jasně a stručně, jednoduchá slova, elegantní koncepty - vnitřní vědění, představy a nebo to nejsilnější - pocit.

Když srdce vyšle odpověď v podobě pocitu, naše přesvědčení zesílí a v té chvíli víme, že jsme našli význam. Odpovědi na otázky jsou prostoupené emocemi, a to znamená, že není pochyb o tom, co srdce chce a ani o tom, co musíme udělat, abychom toho dosáhli.

 

 

Přeji Vám  lásku, klid a hojnost v novém roce. Statečné, soucitné a otevřené srdce nejenom k sobě, ale i k Vašim blízkým, rodině, všem bytostem a celému světu, který spolu sdílíme.

Všem díky za přízeň a těším se na další setkávání, ať už na podložce nebo při jiných příležitostech.

 

 

 

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz