Náhody nejsou... :-)

22.12.2016 22:49

Poslední události v mém životě mě přivádí k zamyšlení, k hlubšímu pohledu sama na sebe. Do svého srdce a do místa, odkud žiji svůj život. Odkud vychází můj záměr být člověkem, kterým se stávám a zda můj záměr, o kterém tak často mluvím na lekcích jógy, je upřímný, je v souladu s lidskostí a bytím nebo je to záměr, který vychází z místa ega, z místa kde mám pocit, že bych měla být takovým člověkem, že je to přece správné, být dobrým člověkem. Mít soucitné srdce, vždy rozumět, vždy podporovat, vždy být připravena fungovat pro druhé.

A nebo si snad myslím, že jsem lepší než ostatní a mám pocit, že mohu někoho zachránit, někomu pomoci? Ráda bych si myslela, že jsem člověkem, který bere v potaz všechny strany zúčastněné, že mám upřímný zájem na tom, aby se moji blízcí a okolí cítili dobře, ale také přijímala ten fakt, že nikomu opravdu nemohu pomoci. Nikoho nedokážu zachránit. Mohu být pouze tím nejlepším, co v dané chvíli dokáži a mám k dispozici, jen si to vždy zapamatovat, vracet se zpět sama k sobě a dotazovat se, jak si stojím, jestli jsem v souladu sama se sebou.

Pokračuji na cestě za poznáním, akceptováním a pouštěním a přeji si z hloubi duše, a vím to, že nejsem sama, že každý prožíváme svoje události, které nás přivádí k momentům zamyšlení a podíváním se sami na sebe. 

A tak přeji nám všem, že pokud vyvstávají pochybující otázky o správnosti našich výběrů, abychom věděli, že odpovědi jsou uloženy v nás. Právě fakt, že pokládáme otázku nám může postupně a časem odhalovat své odpovědi. Nehledat venku, ale zabrouzdat ještě o trochu hlouběji. 

Ať je nastávající rok zapálený, tak jako chuť pracovat a nacházet, potkávat se a otevírat se životu tak, jak je pro nás připravený. Díky každému, kdo jste na této cestě se mnou.

Náš táta v józe, David Life, říká: "Jestli si myslíte, že je to všechno pouze náhoda, tak nedáváte moc pozor."

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz