Matthew Lombardo - děkujeme za krásnou návštěvu

08.05.2016 19:14

A víkend s jógou a návštěvou Matthewa z New Yorku je za námi. I přesto, že nás nebylo mnoho, tak pevně věřím, že vy, kteří jste přišli, jste byli na správném místě a lekce s Matthew byly pro vás přínosem, naučením, zaměřenou praxí..... protože přesně tak se celé dvě lekce odehrávaly.... v plném zaměření, soustředěnosti, naslouchání a přenášení nových poznatků do vlastní praxe.

Pro mne osobně byla návštěva Matthewa v Lokah, no dalo by se říci, že osudová.... v dobrém slova smyslu. Možná si někteří z Vás vzpomenou na návštěvu Jessici Stickler, také z New Yorku a Matthewova kamarádka. Ona byla ta, která mi v New Yorku, po její lekci řekla, že pokud se dám na cestu Jivamukti Jógy, pokud se rozhodnu pro Jivamukti Jóga učitelský trénink, tak to bude jedna z věcí, která mi změní život. A také se tak stalo a rok po otevření Lokah Jessica byla u nás. A její návštěva byla zrovna tak silná, jako tato s Matthewem. A proč? Přišli jsme totiž na to, že v roce 2010, kdy jsem já Jivamukti trénink absolvovala, tak v mé skupině byla jeho blízká známá a že on sám přijel na závěrečnou graduaci, nás novým, čerstvě pasovaných Jiva učitelů. No, tak to je, vlastně jsme se už potkali v roce 2010 a ani jsme o tom nevěděli. A Matthew přichází do Lokah v době, kdy studiu zbývají poslední necelé dva měsíce, přijíždí právě v závěru jedné životní etapy studia. 

Přináší s sebou svoje zkušenosti, svůj osobitý přístup k józe, k životu, k ostatním. Matthew je odvážný, milý, rád sdílí svoji lásku k józe a má vácný dar, učit nás, jak dělat méně. Jeho vedení lekcí bylo velice přirozené, ukázal nám, jak v pozici dělat míň a odtud hledat klid a pohodu v pozici. Jeho zdůvodnění, proč jít do pozice Dítěte během lekce bylo skoro revoluční a evoluční pro mne. A to nejen pouze, kdy je nám trochu mdlo, či nestačíme s dechem, ale i v momentě, kdy je nám velice dobře a chceme být chvíli sami se sebou, procítit ten laskavý moment. Jak Matthew rád říká..."Pozorujte čemu jste přítomni." Obě lekce byly naplněny moudrostí, něhou, skvělou hudbou, asistováním, které nás dokázalo posunout do dalších míst v pozicích, a ano.... jemně :-)

Příští rok už plánujeme další návštěvy, tentokrát snad i delší čas, a tak i o trochu víc příležitostí s Matthew praktikovat. Máme se opět na co těšit!!

Z celého srdce děkuji Martině Procházkové, ona Matthewa pozvala, Yoga Lokah s Bratislovou se podělili o dny a lekce. Děkuji Matthew za vlídnost, chuť sdílet a učit nás.

Namaste yogini z Brna a okolí

The masters of squatting!!!

Stoj na předloktí - detailní přípravaThe master of Pincha Mayurasana - Stoj na předloktí

A naše nedělní skupinka.Nada JógaZa rok se uvidíme v novém prostoru Yoga Lokah!!!

 

 

 

 

 

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz