JÓGA A VEGETARIÁNSTVÍ

23.02.2015 21:52
 
Co má praktikování jógy společného s vegetariánstvím?
 
4 dvouhodinové sobotní lekce, ve kterých se budeme snažit zodpovědět tuto otázku tím, že budeme prozkoumávat Jógové Sutry od mudrce Pataňdžaliho. Starý text tisíce let, který je filosofickým pilířem jógy.
Obsah lekcí, výprava, asána praxe je podpořena a vychází z knihy od mé učitelky Sharon Gannon - Yoga and Vegetarianism.
Sharon v knize píše, že našla způsob, jak artikulovat se soucítěním, radostně a bez kritiky logické argumenty na ochranu našich společných obyvatel Země - zvířat, se kterými sdílíme tento fenomenální svět.
Pataňdžaliho slova nejsou pouze relevantní v této době, ale podstatné i pro naši budoucnost. 
Praxe asán - pozic, je jedna z mnoha praxí jógy, jako jsou meditace, dechové praktiky a jámy - zdrženlivost, které nám mohou pomoci k realizování naší pravé povahy.
Praxe pozic např., je zdokonalování vztahu k Zemi. Co je dokonalý vztah? Ten, který není zaměřený jen na jednoho nebo je sobecký, ale který je vzájemně prospěšný.
Během 4 lekcí projdeme první krok na 8 stupňové stezce Radža Jóga - jámy - jóginský etický kodex.
Během 4 lekcí budeme praktikovat asány, probereme příslušné sutry. Vše bude vycházet již z výše uvedené knihy od Sharon Gannon a spolu dojdeme k určitému závěru či k více následujícím otázkám.
Život Jivanmukta není přímočarý a předepsaný, pokládáme otázky, skrze vlastní prožitky hledáme odpovědi a jsme na cestě za Pravdou.

 

Těším se na vás, registrace na info@yogalokah.cz

Platba v hotovosti na místě.

Namaste yogini z Brna a okolí

 

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz