Jivamukti Yoga Method - Metoda Džívamukti Jógy

10.06.2017 22:24

Jivamukti Yoga (Džívamukti Jóga) stojí na 5 pilířích

Ahimsa – nenásilí,

Nada Jóga – hudba a zpěv,

Bhakti Jóga – cesta lásky a oddanosti,

Shastra – studie jógových spisů,

Dhyana - meditace.

Jivamukti metoda poskytuje nástroje na cestě k osvobození v přítomném životě. Slovo Jivamukti je odvozeno ze Sanskrtského slova Jivanmuktih – jiva značící individuální duši a mukti – osvobození z cyklu znovuzrození a smrti, tedy metoda osvobození za života. Zní to lákavě, ne?

Je to fyzické, etické a spirituální praktikování a kombinace aspektů -  práv zvířat, veganismu, sociálního aktivismu, enviromentalismu.

Fyzická forma praxe vychází z Hatha a Vinyasa Yoga. Tok Vinyasy je rychlejší, dynamičtější a výživný. Jedna pozice střídá druhou v inteligentně sestavených sekvencích mistrně svázané vědomým dechem, podpořený vyšším záměrem, naší vůlí, snahou a zároveň schopností nechávat věci být a plynout tak, jak přichází. Fyzická praxe nás může přímo a nekompromisně postavit před nás samé a učit nás, jak přijímat danou situaci. S lehkostí, grácií a odevzdaností. S postupným porumněním a soucítěním, poznáním sama sebe a ostatních. Fyzická praxe funguje jako očistná praxe, od mylného vnímání, od odhrnutí záClony, která brání ve vhledu a prožitku naší pravé podstaty..... Jóga je náš přirozený stav. Stav, kde nám nic nechybí. Nekonečná radost a trvající spokojenost.

Spoluzakladatelé metody Sharon Gannon a David Life studovali mnoho let a pojali za své guru Shri K. Pathabi Jois – zakladatel Ashtanga Yoga, Shri Brahmananda Sarasvati a Swami Nirmalananda.

Na co čekat, čas je právě teď.

Spoluzakladatelé Metody Jivamukti Yoga Sharon Gannon a David Life.

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz