Jessica Stickler is back in Brno and we love having her back!!! 20. - 21.10.2016

20.10.2016 09:05

Co jsme se naučili a praktikovali ve čtvrteční lekci? Metoda Jivamukti Jógy vychází ze starých textů a je založena na těchto textech o józe. Hatha Yoga Pradipika je jedním z těchto textů. Ve čtvrteční lekci jsme prozkoumávali obsah této knihy, aplikovali jsme její praktiky a Jessica nám prakticky ukázala, že Hatha Jóga není lehké, pozvolné cvičení, jak se někdy můžeme s interpretací hatha jógy setkat. 

Ha - slunce, pravá strana těla

Tha - měsíc, levá strana těla 

yoga - unie, sjednocení universa a Já

pradipika - přímé nasvícení na jógu

Kniha obsahuje pouze 15 pozic - ásán. Ne všechny jsme je stačili procvičit, ale dostali jsme se k očistným technikám, k mudrám, díky nim jsme se snažili odpoutat od externích podnětů - praxe pratjáháry, a také jsme zpívali zvuk om. Totiž cílem praxe hatha jógy je uslyšet niterní hluboký zvuk - což se nazývá Nada Jóga. Zvuk, který není slyšitelný venkovním uchem, ale je slyšet hluboko uvnitř, zvuk, na který se dokázeme díky pratkikám hatha jógy naladit, a který je naším vlastním kompasem, pravým učitelem.

Ve čtvrtek jsme se ladili na vnitřní, hluboký zvuk a v pátek budeme ladit naše těla a mysl na tóny a hudbu, kterou bude pro nás pouštět DJ OldBoy.

Těšíme se na vás.

 

Jessica Stickler je zpátky v Evropě.

Lekce povede v Praze, Bratislavě, Vídni a také v Brně.

V Lokah se můžete s Jess těšit na dvě lekce.

 

Čtvrteční lekce 20.10.,  je zaměřena a čerpá z knihy Hatha Yoga Pradipika.

Čas: 17:00 - 19:00 hod.

Cena: v předprodeji 500,-Kč

           na místě 600,-Kč

 

Hatha Yoga Pradipika: The Practice of Uniting the Self

This workshop is based on the sanskrit text “Hatha Yoga Pradipika”, one of the pivotal texts on the subject of yoga. The text is a compilation of meditation, pranayama, and yoga asana postures. We will explore this particular combination of poses and experience them in this unique workshop!

 

Páteční lekce 21.10., je unikátní a to proto, že bude s DJ OldBoy.

Čas: 17:30 - 19:30 hod.

Cena: v předprodeji 550,-Kč

           na místě 650,-Kč

 

Friday night Live Music Jivamukti Yoga Class

Jivamukti Yoga combines dynamic yoga asana with meditation, philosophy, compassionate living, and music! Join us for a music infused flow with DJ OldBoy. What does yoga have to do with music? Everything. Yoga means connecting with the deepest, most essential parts of ourselves. Sound vibration is the pulsation of the universe and of consciousness itself. Music is the most fundamental human creation, every person on the planet has had the urge to create music, to move and to sing and to celebrate life!

 

Obě lekce v předprodeji: 890,-Kč

Obě lekce na místě: 1.090,-Kč

Předprodej v síti SMSTICKET

Lekce jsou vedeny v angličtině.

 

Pár slov o Jessice:

Jessica has been teaching yoga since 2008, and has over 1000+ hours of training and education. She teaches Jivamukti yoga internationally, and serves as a mentor for teacher trainees in NYC.  Classes integrate anatomical  and intellectual precision with choreographic sequencing, music, as well as meditation and mindfulness practice. Find out more: yogastickler.com

Jessica má YouTube kanál

 

Foto z první návštěvy Jessicy v Brně. Myslím, že to bylo v roce 2014.

 

 

 

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz