Flow of change - nevyhnutelné proměnlivosti

27.04.2017 11:22

Alan Watts to vyjádřil přesně, nemyslíte? V Yoga Lokah probíhají změny, některé jsou znatelné, jiné jsou trochu jemnějšího rázu, které možná jen čekají na svůj čas. Ale i přesto a právě proto, že změny jsou nevyhnutelné, jediné konstanty v našich životech, naučme se je vnímat, jako způsob žití.  Jóga je praktická pomůcka - ano, nazvala jsem ji pomůckou, právě k tomu, jak vnímat a přijímat změny. Zastavit se, třeba se i posadit, porozhlídnout se, uvědomit si chodidla, nebo pokud zrovna stojíte na hlavě, tak si uvědomit tu část těla, která se dotýká Země. Vnímat pevnost a stabilitu, která ze země vychází. Nádech vnímat, přijímat a výdech odevzdat s poděkováním to, co nám stojí v cestě přijímat změny. Klademe odpor? Bráním se? Máme obavy, že ztratíme kus sami sebe, možná jen nevíme, co je za tím, když něco necháme být, velká neznámá? Proto kultivovat i důvěru, otevřenost, radost a jemnost.

Lidé přichází a odchází, lekce se mění, mizí z rozvrhu a nebo se objevují nové, ale jóga zůstává pořád jedna. Cesta, která nás směřuje do místa sebepoznání, místa radosti a otevřenosti. 

Učme se neměřit život dle kvantity, ale podle kvality. Život by neměl být pouze o tom kolik dostáváme, ale kolik jsme schopni a ochotni dávat.

Těšíme se na Vás s lektory Yoga Lokah u nás ve studiu.

 

 

Here are books that provide inspiration, transformation, they are good source, place to go to in difficult times. We do have some books in studio to be borrowed. But they can be valuable part of any nice book collection in your home.

Simple Recipes for Joy

http://www.simplerecipesforjoy.com

Yoga and Vegetarianism

Hatha Yoga Pradipika

The Bhagavad Gita

Sweeping the Dust

Patangali Yoga Sutry 

Yoga Assists

http://www.amazon.com/Yoga-Assists-Complete-Visual-Inspirational/dp/1624670547/ref=sr_1_fkmr1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1439554324&sr=1-1-fkmr1&keywords=hands+on+assists+jivamukti

Jivamukti Yoga: Practices for Liberating Body and Soul

 

Kontakt

STUDIO YOGA LOKAH Adresa:
Zelný trh 11
Brno, 602 00
2. patro
telefon: 602 300 490 info@yogalokah.cz